Hakkımızda

Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
AMACIMIZ Dil ve Konuşma Bozuklukları , Kekemelik , İşitme Kaybı , Koklear Implant , Özel Öğrenme Güçlüğü , Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Fizik Tedavi , Hafif Zihinsel Gelişim Geriliği alanlarında eğitim ve terapiye ihityaç duyan bireylere , bağımsız yaşam becerilerini kazandırmaktır. Özel eğitim ve Terapiye ihtiyaç duyan bireylerin , dil – konuşma – fiziksel – işitsel – fiziksel – sosyal gelişimlerini destekleyerek , yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak ve olumlu kişilik yapısı oluşturmaktır. Aileler için Danışmanlık ve Terapi hizmeti sunmaktır.
 
Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Aile Merkezli Eğitim Programı
En iyi öğrenme ortamının doğal çevre ve ev ortamı olduğu unutulmamalıdır. İşitme ve Dil-Konuşma Bozuklukları, Öğrenme Güçlüğü olan çocuğun eğitiminde de en etkin ortam, sürekli içinde bulunduğu, kendini güvende hissettiği sıcak aile ortamıdır. Erken tanı ve cihazlama ile birlikte ailenin erken dönemde çocuğunun işitme, dil ve konuşma gelişimine aktif destek sağlaması gerekmektedir. Bu nedenle cihazlandırma sonrasında ailelerin destek ve rehberlik amacı ile eğitim programından yararlanmaları gerekmektedir. Çocuğunuz ile evde iletişim kurarken nelere dikkat edeceksiniz, çocuğunuzun dil gelişimini artırmak için hangi stratejileri kullanacaksınız, ne tür oyunlar oynayacaksınız, kitap seçerken nelere dikkat edeceksiniz , dikkat eksikliği , hiperaktivite gibi davranış problemleri olan çocuğa aileler nasıl yaklaşmalı?  İşte bu ve benzer sorunları çözebilmek için Aile Merkezli Eğitim Proğramına katılmanız gerekmektedir.
Aile Merkezli Eğitim Programı
Kurucumuzdan
Kurucumuzdan
Hayatta en değerli eserimiz çocuklarımızdır. Onları mutlu, sağlıklı, özgüvenli, başarılı bireyler olarak yetiştirmek ve topluma kazandırmak anne-baba olarak sizlerin; uzmanlar olarak da bizlerin yegâne görevidir. Uzmanlar olarak biliyoruz ki, çocuğumuz büyüme evrelerinden geçerken sadece anne sevgisi ve annesel içgüdüler gelişimsel açılardan sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için yetmemektedir. Günümüzde anne ve babalar ebeveynlik işlevlerinde çok daha fazla desteklenmelidirler. Aynı zamanda çocuklar da büyüme evrelerini tamamlarlarken farklı hassasiyetler gösterebilirler ve silik bulgularla ileriki dönemlerde daha belirgin patolojiler ortaya çıkarabilirler. Burada amacımız sorunlar henüz çok yeni iken sorunları tanıyıp uygun çözümler ve eğitimler uygulamaktır. Yeni aile araştırmaları sonuçlarına göre, anne-baba çift ilişkisinin kalitesi çocuğun ruhsal gelişimini ve ailenin devamlılığını sağlayan en önemli unsurdur. Bizler, farklı gelişim evrelerinde çocuklara ve ailelere eşlik ederek ortaya çıkan soruları yanıtlamak, onlara yol göstermek, onları takip etmek ve olası durumlarda bilimsellik ışığında erken destek sunmak amacındayız. Tanı almış çocuk ve ergenler ile ailelerine her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Hedefimiz, birbirini destekleyen, sevgisini gösteren, anne-babaların eşlik ettiği sağlıklı çocukların yetiştiği aile ortamları yaratmaktır.
 
Kadim AKTAŞ 
Özel Yenimahalle Dil Konuşma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Yenimahalle Dil Konuşma
© 2020 tüm hakları saklıdır.
Bizi Takip Edin
İletişim
Ragıp Tüzün Mah. Anıl Sok. No:1 Yenimahalle
Ankara TÜRKİYE
03123152223
Haritada Gör   →